wtorek, 13 grudnia 2011

Swieta, Swieta , Swieta:)

Lubie Świętą i już z niecierpliwością na nie czekam. Jak zwykle tak i w tym roku święta spędzamy w Polsce w gronie rodziny i przyjaciół. Zaraz po Bożym Narodzeniu uciekamy dalej na północ, do naszego Lipowego Siedliska. W tym roku uzbiera się nieco większa ekipa naszych przyjaciół, którzy zdecydowali się do nas dołączyć by wspólnie powitać Nowy Rok. Także Szykuje się niezła zabawa:):):) Poki co czekam i rozkoszuje się przedświąteczna atmosfera.W tym roku wykonałam jak na razie niewiele świątecznych dekoracji, mam nadzieje ze uda mi się nadrobić zaległości, hmm.... zobaczymy. 
Tak wygląda mój tegoroczny  adwentowy stroik. Przemalowałam również świąteczne lampki, były czerwone, myślę ze w czerni prezentują się lepiej, bynajmniej korzystniej pasują do czarno-białej kuchni.


Ostatnio znowu sporo szyłam. Najbardziej zadowolona jestem z kalendarza adwentowego, w postaci lali, która ma około 150 cm. długości.

życzę wszystkim miłego dnia i do usłyszenia!!!!

czwartek, 8 grudnia 2011

Mydełkowe Szaleństwo

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Sztuka tworzenia mydeł pochłonęła mnie chyba już na dobre. Choć to dopiero początek to w głowie mnóstwo kolejnych pomysłów. Przede mną jeszcze długa droga ale nie od razu Rzym zbudowano. Oto moje kolejne mydlane wytworki:


 Lipowa rozkosz:
Naturalne mydło roślinne z olejkiem eterycznym z trawy cytrynowej. Powstało z:
oliwy z oliwek, oleju kokosowego, palmowego, ryżowego, rzepakowego i słonecznikowego na bazie ekstraktu z lipy z dodatkiem suszonych kwiatów lipy.


 Słoneczne muśniecie
Naturalne mydło roślinne z olejkiem eterycznym z pomarańczy. Powstało z:
oliwy z oliwek, oleju kokosowego, palmowego, ryżowego, rzepakowego i słonecznikowego z dodatkiem ekstraktu z marchwi.
Mydełka wykonałam ręcznie stosując naturalne, wysokiej jakości oleje roślinne. Nie zawierają one zatem żadnych chemicznych stabilizatorów i środków konserwujących, jak to niestety często bywa w przypadku mydeł wyprodukowanych tradycyjna technologia chemiczna. Dodatkowo zostały wzbogacone o naturalne, wysokowartościowe olejki eteryczne i pigmenty roślinne. Mydełka dobrze się pienia, świetnie nawilżają i oczyszczają skore, wspaniale nadają się do cery, suchej i wrażliwej.  
Dlaczego mydła? Rzemiosłem tym zaraziłam się od mojej koleżanki, która tworzy naprawdę wspaniale, wysokowartościowe mydlane produkty. Mydlarstwo to rzemiosło, które posiada bardzo długą i bogata tradycje. W Polsce z tego co zauważyłam jeszcze nie aż tak rozpowszechnione. 

Na tym dziś kończę i życzę miłego dnia!!!!!